שלושה טיפים להסכם גישור מוצלח

"ואם פרידה אז שיהיה שלום בינינו

אם כבר שלום אז שיהיה מי שישמור עלינו".

אנחנו לא בטוחות שכשדיקלה כתבה את המילים האלו היא חשבה על זוג בעיצומו של הליך גישור לקראת גירושין, אבל המילים שלה הדהדו אצלנו לכל אורך השבוע שחלף, שבוע של הסכמים, שבוע של זוגות ומשפחות שהצליחו להתגבר על הרבה מאוד מחלוקות והרבה מאוד כעסים והצליחו להגיע להסכמות.

אז לכבוד הזוגות והמשפחות שלנו – 3 טיפים בדרך להגעה להסכם גישור מוצלח:

  1. בהסכם, בדיוק כמו בחיים, אי אפשר לקבל את הכל – תחשבו טוב טוב מה הכי חשוב לכם, מה קצת פחות חשוב לכם ועל מה אתם יכולים לוותר, ותתרכזו בעיקר, ולא בטפל.
  2. הסכם מוצלח זה הסכם שאף אחד לא יוצא לחלוטין מרוצה ממנו – זו אמנם קלישאה ידועה אצל עורכי דין, אבל היא כל כך נכונה. תחשבו על זה, אם צד אחד קיבל את כל מה שהוא רוצה, כנראה שהצד השני ממש לא קיבל את מה שהוא רוצה, ואנחנו לא צריכות מגדת עתידות כדי להגיד לכם שבמקרה הטוב זה מתכון בטוח לריבים, ובמקרה הרע לתביעה לביטול הסכם.
  3. תתייעצו עם בעל מקצוע כדי לדעת מה מגיע לכם ומה לא. דרך אגב, עורכי דין זה כמו רופאים – אף פעם לא מזיק לקבל חוות דעת נוספת.

אהבתם? שתפו!

עוד באותו נושא

אחרי הליך גישור שארך קצת יותר מחמישה חודשים, סוף סוף ליאל וגיא (שמות בדויים) חתמו היום על הסכם גירושין אצלנו במשרד. מוכרחות לשתף אתכם שפתחנו בשמחה בקבוק שמפנייה ורודה (כמו ששרה אוהבת ). הליך הגישור הזה היה לא פשוט – לא מעט דמעות זלגו בו, גם צחוק היה בו. היה כעס והמון תחושות קשות וגם […]

"עד לא מזמן הוא היה החבר הכי טוב שלי. נכון, זוגיות ואהבה כבר אין בינינו, אבל אני פשוט לא יכולה לדמיין אותנו רבים בבית המשפט".  אחד הדברים המוזרים ביותר בהליך פרידה/גירושין, הוא שפתאום החבר הטוב ביותר שלך הופך להיות היריב המשפטי שלך במקרים הטובים, והאויב המר ביותר, במקרים הפחות נעימים. זוג שרוצה לסיים את מערכת […]