שלושה יתרונות חשובים של הליך גישור

"עד לא מזמן הוא היה החבר הכי טוב שלי. נכון, זוגיות ואהבה כבר אין בינינו, אבל אני פשוט לא יכולה לדמיין אותנו רבים בבית המשפט". 

אחד הדברים המוזרים ביותר בהליך פרידה/גירושין, הוא שפתאום החבר הטוב ביותר שלך הופך להיות היריב המשפטי שלך במקרים הטובים, והאויב המר ביותר, במקרים הפחות נעימים.
זוג שרוצה לסיים את מערכת היחסים באופן טוב ובמינימום מריבות ומקסימום הסכמות, כדאי לו לפנות להליך של גישור.
גישור הוא הליך וולנטרי, במסגרתו עורכים מספר פגישות במטרה להימנע מפניה לערכאות משפטיות, ועל מנת להגיע להסכם פרידה.

כששני בני הזוג נמצאים ב"סטייט אוף מיינד" חיובי – כדאי ורצוי ללכת ביחד להליך של גישור, וזאת משלוש סיבות עיקריות:

  1. כמו שהבנות שלנו נוהגות לומר לנו: "רק אני מחליטה עלי"! – במקום שבית המשפט יקבע עבורכם, אתם אלו שמחליטים. אחד הדברים הקשים ביותר בהליך המשפטי הוא העובדה שאתם נדרשים לעמוד בפני שופט שמקבל החלטות על חיי היומיום שלכם. זה בלתי נתפס שאדם זר, גם אם הוא שופט, יחליט עבורם מתי תשהו עם ילדכם, כמה מזונות תשלמו, איפה תגורו וכיוצ"ב. לעומת זאת, בגישור הגורל שלכם נתון אך ורק בידיים שלכם.
  2. בהליך של גישור ניתן להתאים פתרונות "מחוץ לקופסה" בדיוק לבני הזוג ולצרכים הספציפיים שלהם, בעוד שבית המשפט "כבול" לתבניות מסוימות. מה למשל? שצד אחד יוותר על דמי מזונות למשך כמה שנים בתמורה לחלק יותר גדול בדירת המגורים, וזו רק דוגמא אחת קטנה מבין שלל דוגמאות.
  3. הליכים משפטיים, כמו שכולנו יודעים, כרוכים בהוצאה כספית בלתי מבוטלת עבור שני הצדדים. עם זאת, הניסיון מלמד שבין כה רוב התיקים מסתיימים בשלב מסוים בפשרה והסכמה. לכן, גם מהפן הכלכלי הטהור, הליך של גישור הוא כדאי ביותר.

אז לפני שרצים לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני – אנחנו תמיד מציעות לחשוב קודם כל על האופציה של גישור אמיתי ומקצועי, בתום לב ובנפש חפצה.

אהבתם? שתפו!

עוד באותו נושא

"ואם פרידה אז שיהיה שלום בינינו אם כבר שלום אז שיהיה מי שישמור עלינו". אנחנו לא בטוחות שכשדיקלה כתבה את המילים האלו היא חשבה על זוג בעיצומו של הליך גישור לקראת גירושין, אבל המילים שלה הדהדו אצלנו לכל אורך השבוע שחלף, שבוע של הסכמים, שבוע של זוגות ומשפחות שהצליחו להתגבר על הרבה מאוד מחלוקות והרבה […]

אחרי הליך גישור שארך קצת יותר מחמישה חודשים, סוף סוף ליאל וגיא (שמות בדויים) חתמו היום על הסכם גירושין אצלנו במשרד. מוכרחות לשתף אתכם שפתחנו בשמחה בקבוק שמפנייה ורודה (כמו ששרה אוהבת ). הליך הגישור הזה היה לא פשוט – לא מעט דמעות זלגו בו, גם צחוק היה בו. היה כעס והמון תחושות קשות וגם […]